ATF MMC Göyçayda yol infrastrukturunun inkişafına töhfə verir.
Azad Muradov rəhbərlik etdiyi ATF MMC, Göyçay rayonunda yol tikintisi və tikinti materialları sahəsində fəaliyyət göstərən aparıcı şirkətlərdən biri kimi tanınır. Şirkət əsasən asfalt yollarının salınması və yenilənməsi, eləcə də qum-çınqıl yataqlarının istismarı istiqamətində ixtisaslaşıb.
ATF MMC-nin həyata keçirdiyi layihələr rayonun nəqliyyat infrastrukturunun müasirləşdirilməsinə mühüm töhfə verir. Müasir texnika və qabaqcıl texnologiyalardan istifadə edən şirkət, yolların keyfiyyətli və uzunömürlü tikintisini prioritet hesab edir. Bu yanaşma həm sürücülərin təhlükəsizliyini artırır, həm də bölgədə iqtisadi aktivliyin genişlənməsinə şərait yaradır.
Şirkətin qum-çınqıl yataqlarının səmərəli istismarı tikinti sektorunun xammal tələbatının ödənilməsində mühüm rol oynayır. Ekoloji standartlara uyğun fəaliyyət göstərən ATF MMC, təbii resurslardan məsuliyyətli istifadə prinsipini rəhbər tutur. Bu isə həm ətraf mühitin qorunmasına, həm də davamlı inkişafın təmin olunmasına xidmət edir.
Rəhbərliyin peşəkar idarəetmə strategiyası və yerli kadrların işlə təmin olunması şirkətin sosial məsuliyyət siyasətinin əsas istiqamətlərindəndir. ATF MMC-nin fəaliyyəti nəticəsində rayonda yeni iş yerləri açılır, yerli iqtisadiyyat canlanır və infrastrukturun inkişafı sürətlənir.
Mütəxəssislərin fikrincə, şirkətin gələcək planları sırasında daha innovativ texnologiyaların tətbiqi və fəaliyyət coğrafiyasının genişləndirilməsi dayanır. Bu isə ATF MMC-ni regionun tikinti sektorunda daha da güclü mövqeyə çıxara bilər.