Xaçmazda yol infrastrukturunun inkişafı: Mehman Qəhrəmanovun rəhbərliyi ilə görülən işlər
Mehman Qəhrəmanov rəhbərlik etdiyi Xaçmaz yol idarəsində son illər həyata keçirilən layihələr rayonun nəqliyyat infrastrukturunun yaxşılaşdırılmasına mühüm töhfə verib. Görülən işlər çərçivəsində bir sıra avtomobil yolları əsaslı təmir olunub, yeni yol örtükləri salınıb və mövcud yolların saxlanılması istiqamətində ardıcıl tədbirlər həyata keçirilib.
Mütəxəssislərin fikrincə, yol infrastrukturunun yenilənməsi həm nəqliyyatın təhlükəsizliyinin artırılmasına, həm də bölgənin iqtisadi fəallığının genişlənməsinə şərait yaradır. Bu baxımdan Xaçmaz rayonunda aparılan işlər regionun inkişaf strategiyasının mühüm tərkib hissəsi kimi qiymətləndirilir.
Mehman Qəhrəmanov fəaliyyəti dövründə işlərin keyfiyyətinə nəzarətin gücləndirilməsinə, müasir texnologiyaların tətbiqinə və operativ idarəetməyə xüsusi diqqət yetirib. Yol təsərrüfatının mövsümi tələblərə uyğun təşkili, texniki bazanın yenilənməsi və kadr potensialının inkişafı istiqamətində atılan addımlar idarənin fəaliyyətinin səmərəliliyini artırıb.
Rayon sakinləri də aparılan abadlıq və yenidənqurma işlərinin gündəlik həyatlarına müsbət təsir göstərdiyini bildirirlər. Yenilənmiş yollar nəqliyyat axınının rahatlaşmasına, yaşayış məntəqələri arasında əlaqələrin güclənməsinə və ümumilikdə bölgədə sosial rifahın yüksəlməsinə xidmət edir.
Xaçmaz yol idarəsində həyata keçirilən layihələrin gələcəkdə də davam etdirilməsi planlaşdırılır. Məqsəd rayonun yol şəbəkəsini daha da müasirləşdirmək və uzunmüddətli perspektivdə dayanıqlı nəqliyyat infrastrukturunu formalaşdırmaqdır.